Telefon: 601 626 123

Robaki w domu – bijemy na alarm!

Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co gości w naszych domach. Żyjemy sobie spokojnie, niczego nie podejrzewając, aż tu nagle pewnego razu natykamy się na martwego karalucha leżącego gdzieś w kącie w naszym domu. Sprzątamy myśląc, że to jeden taki incydent, że gdzieś się to stworzenie zabłąkało i trafiło akurat do nas, mamy nadzieję, że jego rodzina została gdzieś daleko i że żaden taki osobnik już więcej do nas nie przyjdzie. Nic bardziej mylnego – nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele różnego rodzaju takich osobników mieszka „na kocią łapę” razem z nami, choć dla wielu z nas taka informacja jest dosyć [przerażająca. Przecież nikt nie chce, aby w jego domu mieszkały robaki, które w części z nas budzą strach, a w części również obrzydzenie. Niestety, są to osobniki uciążliwe i często potrafią zakłócić nasz spokój w sumie nie do końca nawet zdając sobie z tego sprawę. W naszych domach żyją więc, jak się okazuje, nie tylko pająki, które często spotykamy za łóżkami, za szafami, w kątach lub w rogach na sufitach. W naszych domach mieszkają także karaluchy czy prusaki, które jednak nieco lepiej niż pająki ukrywają się i dlatego właśnie niewiele z nas ma pojęcie o ich istnieniu. Trzeba jednak uderzyć wreszcie na alarm i uświadomić wszystkich, aby wiedzieli, że mają nieproszonych lokatorów i aby znaleźli na nich jakiś sposób.

Zwalczanie Prusaków pruszków

Wzmożona aktywność w nocy

Dlaczego nie wiemy o ich istnieniu? Jak to się dzieje, że udaje im się tak sprytnie ukryć, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mieszkają z nami pod jednym dachem? Okazuje się, że karaluchy czy prusaki charakteryzują się wzmożoną aktywnością w porach nocnych, natomiast dla na są to pory snu, odpoczynku po ciężkim dniu, regeneracji sił. Ciężko jest nam jednocześnie spać i chodzić po domu obserwując każdy jego kąt, każdy róg, dlatego wspomniane stworzenia nam umykają. Wychodzą one jednak ze swoich kryjówek właśnie w nocy i przed świtem znowu do nich powracają, a dzięki temu pozostają przez cały czas niezauważone.

Gdzie szukać pomocy?

Nikt z nas nie chce zapewne takich współlokatorów, dlatego im szybciej się nimi zajmiemy, tym lepiej dla nas i dla innych domowników. Jednym z bardziej skutecznych sposobów jest chemiczne zwalczanie prusaków. Pruszków, Otwock, Piaseczno, Warszawa czy Legionowo – od południa aż po północ kraju – wszędzie możliwe jest znalezienie fachowców, którzy przeprowadzą tak zwaną dezynsekcję za pomocą środków chemicznych. Jest to metoda skuteczna i chyba najbardziej popularna właśnie ze względu na działanie. Zamiast w nocy budzić się i ze strachem spoglądać na podłogę myśląc, czy tym razem znajdziemy tam robaka czy też nie, łatwiej jest zlecić likwidację szkodników profesjonalistom, którzy się na swojej pracy znają i na pewno nam pomogą. Oczywiście można próbować również tak zwanych domowych sposobów zwalczania szkodników, robaków grasujących w naszych domach, ale po co, skoro istnieją tak skuteczne metody, jak właśnie dezynsekcja? Pozwala ona na długo zapomnieć o tym, ze karaluchy czy prusaki w ogóle kiedykolwiek w naszym domu pomieszkiwały.